Akşam Gece Yemek Yemek Kilo Aldırır Mı?

Akşam Yemek Yemek Kilo Aldırır Mı, Gece Yemek Yemek Kilo Aldırır Mı, Vücut Yağ Depolaması, Kilo, Diyet, Gece Geç Saat Yemek, kalori, doğal kilo verme Akşam Yemek Yemek Kilo Aldırır Mı, Gece Yemek Yemek Kilo Aldırır Mı, Vücut Yağ Depolaması, Kilo, Diyet, Gece Geç Saat Yemek, kalori, doğal kilo verme
Gece Yemek Yemek Hakkında HerŞey

Gece Yemek Yemek Hakkında HerŞey

 • Akşam yemeği, diyetinizi, ve haliyle kilonuzu belirleyen önemli bir andır.
 • Kötü beslenmek veya gece geç saatlerde yemek, vücudun doğrudan yağ depolamasına neden olur.
 • Bu saatlerde vücudunuz enerji harcamaz ve kalorileri yakmaz.
 • Bu nedenle, günlük kalorilerinizin büyük bir kısmını günün ilk yarısında almalısınız.
 • Kilonuzu korumak, veya kilo verebilmek için, beslenme programınıza neleri ekleyip neleri çıkaracağınızı bilmeniz gerekir.

Bunun için çok uygun bir söz vardır;

” Sabah krallar gibi, öğlen nispeten doygun, akşam ise ihtiyatlı yemek yiyin.”

Aldığınız kalorileri kontrol altında tutmak, doğal kilo vermenin en büyük sırrıdır. Bu şekilde yaşam, hatta uyku kaliteniz bile artacaktır. Bu yüzden bu sözü aklınızdan çıkarmayın.

Akşam yemeğinin kilo aldırdığı doğru mu?

Kesinlikle doğru değil. Kilo aldıran şey, geceleri yapılan kötü beslenmedir. Maalesef bu, hepimizin neredeyse her gün düştüğü bir hatadır. Sebepleri de genellikle aşağıdaki gibidir:

 1. Sabahları, kararında veya az yemek yiyip, akşam eve döndüğünüzde, yorgunluk ve stresi atmak için buzdolabında ne varsa yemeye çalışmak. Ve ilk bulduğunuz şeyi yemeniz demek, çoğu zaman çok yağlı ve kalorili besinleri yemek demektir.
 2. Bazen, işiniz veya sorumluluklarınız gereği, çok hızlı kahvaltı eder, hatta bazen kahvaltıyı es geçersiniz. Öğle yemeğinde de bir iki lokma yedikten sonra, akşam çok acıkmış halde eve döner ve buzdolabına ”saldırmak” istersiniz. Bu da kilo almaya neden olan başka bir kötü alışkanlıktır.
 3. Geç yemek. Bazen eve geç gelir, başka işlerle meşgul olup yemeği unutursunuz. Ve yemek saatiniz yatma saatinizle neredeyse aynı zamana denk gelir. İşte asıl yapmamanız gereken şey budur. En iyisi yatmadan en geç iki saat önce yemektir. Böylece vücudunuz sindirimi tamamlamış olur.

Gece yememeniz gerekenler

 • Günün bu saatlerinde yemekten kaçınmanız gereken yiyecekler vardır.
 • Çünkü bunlar hem çok kalorilidir, hem de hazmı zordur.
 • Bu yiyecekler kilo almanıza neden olmakla kalmaz, uyku kalitenizi de düşürür.
 • Aşağıdaki listede yer alan yiyeceklerle beraber, ağır, kızarmış ve yağlı yiyeceklerden, gazlı veya kafeinli içeceklerden de kaçınmanız gerekir.

Özellikle Sandiviçler :Bunu bir defadan daha fazla yapmışsınızdır. Bu, kolay bir yiyecektir. Üstelik, içine koyduğunuz malzemelere göre ”diyet” yemeği bile olabilir. Ama unutmamanız gereken şey, akşam yemeğinde fazla ekmek yemenin önerilmediğidir. Özellikle de karbonhidrata karşı hassasiyetiniz varsa, ekmek düzgün sindirilemez ve vücutta kolesterol olarak birikmeye başlar.

Özellekle Kıvırcık : Şaşırtıcı olabilir, ama kıvırcık, içerdiği zor çözünen lifler yüzünden hazmı zor olan bir yiyecektir. Gece yediğiniz kıvırcık salata size gaz ve şişkinlik olarak geri dönecektir. Geceleri hafif olsun diye salata yemek çok yaygın bir harekettir. Domates salatası yapıp yanında biraz da protein almak daha akıllıca ve doyurucu olacaktır.

Özellikle Sarımsak Veya Soğan : Bunları gece asla çiğ olarak yemeyin. Midenin gece bunları sindirmesi mümkün değildir ve sizi rahatsız edecektir.

Özellikle Pizza Veya Makarna : Bunlarda aşırıya kaçmamaya özen gösterin ve hep küçük porsiyonlar halinde tüketin. Sebzelerden alacağınız karbonhidrat, pilav ve makarnadan alacaklarınızdan çok daha iyidir. Ama az yediğiniz sürece bir sorun olmayacaktır.

Fit Madam Konu İçi Alt

Facebook Fit Madam Sayfası

Leave a comment

Your email address will not be published.


*