Nedir Bu GOJİ BERRY Tanıyalım

goji berry faydaları zayıflatırmı goji berry kullanımı goji berry faydaları ender saraç goji berry nasıl kullanılır goji berry zayıflatırmı goji berry faydaları ve zararları goji berry fiyatı gojiGoji berry meyvesi çoğunlukla Tibet, Nepal ve Himalaya bölgesinde bulunur.

Diğer adıyla; lycium barbarum ya da kurt üzümü olarak adlandırılan goji berry, parlak kırmızı renktedir ve kuruduğunda üzümü andırır. Biraz tatlı ve ekşidir, üzüm, vişne ve cranberry arası bir tada sahiptir.
Goji berryde, yüksek miktarda beta-karoten, C vitamini, demir, protein, 18 amino asit b1, b6 ve b2 vitamini, demir, kalsiyum, fosfor, selenyum, çinko ve de bakır gibi 21 mineral bulunmaktadır.
Goji berry düşük glisemik indekse sahiptir. Yiyecek değerlendirme tablosunda, glisemik indeksi 70 ve üzeri olan gıdalar yüksek glisemik indeksli, 55 ve altında olan gıdalar ise düşük glisemik indeksli olarak kabul edilir. Düşük glisemik indeksli yiyecekler, açlığı hızlıca ortadan kaldırır ve daha fazla yiyecek isteğini azaltır. Elma, portakal, muz, karpuz ve üzüm gibi meyvelerle karşılaştırıldığında, goji berry 29 glisemik indeks notu ile en düşük glisemik indeksli gıdadır. Goji berry tüketmek, kilo artışında büyük etkisi olan nişastalı ve şekerli gıdalara olan isteği azaltır.

Fit Madam www.fitmadam.com
Goji berry, %21’i lif olan bir gıdadır. Tüm yüksek lifli gıdalar, şeker ve iştah kontrolu yapar. Daha uzun süre tokluk hissi yaratır ve bu da yeme isteğini azaltır. Goji berry içeriğindeki ‘kromium’ maddesi ile kan şekerinin kontrol edilmesine yardımcıdır. Kromium aynı zamanda, yağsız kas kütlesinin kullanılmasına ve bu sayede, daha fazla kilo kaybına ve de daha hızlı yağ yakmaya yardımcı olur. Kaslar, yağlardan daha hızlı kalori yakacaklarından kilo alımı önlenir. Ayrıca goji berry tüketimi, etkili bir metabolizma yaratılması için de önemlidir.

Goji berry’de bulunan potasyum ve amino asit, vücudun daha fazla büyüme hormonu üretmesine yardımcı olur. Bu özellikle, büyüme hormonu her geçen gün azalan yaşlı kişiler için çok önemlidir. Yeterli seviyede büyüme hormonuna sahip olmak, fazla kalorinin yağ olarak sağlanmasını önler ve kas kütlesinin yiyecekleri enerjiye dönüştürmesine katkı sağlar.

Goji berry vücudun stres seviyesini azaltır. Stresli olduğumuzda, yüksek yağlı ya da yüksek kalorili yiyeceklere daha fazla istek duyarız. Stres, yağ yakımını ve büyüme hormonu üretimini de engeller. Goji berryler, stresi azaltan ve kilo alınmasına sebep olan kortizol seviyelerinin düşmesine neden olan bir rahatlatıcıdır(adaptogen).

Adapojen ayrıca yorulma seviyelerini düşürür. Daha fazla egzersiz yapılmasına yardımcı olur. Oksijen kullanımında ve dayanıklılıkta artış sağlar. Kalp sağlığının iyileştirilmesi ve kan dolaşımının arttırılmasında da etkilidir. Tiroid, hipofiz bezi, timus ve böbrek üstü bezleri, besin değeri yüksek goji berry ile güçlenir. Kaslar yenilenir. Polisakkaridler kas ağrılarını azaltır. Goji berry, karaciğeri korur ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
Besin değeri yüksek goji berryler kilolardan kurtulma programlarının bütünleyici bir parçası olabilir.

Fit Madam Konu İçi Alt

Facebook Fit Madam Sayfası

1 Comment on Nedir Bu GOJİ BERRY Tanıyalım

  1. I must say you have very interesting posts here.
    Your blog can go viral. You need initial
    traffic only. How to get it? Search for; Miftolo’s tools go viral

Leave a comment

Your email address will not be published.


*