Günde 2 Kalıp Çikolatanın Bayanlardaki Etkisi

cikolata-kadinlarin-libidosu-kalp-krizi-azgin-kadin-kadinlarin-libidosunu-yukseltiyor cikolata-kadinlarin-libidosu-kalp-krizi-azgin-kadin-kadinlarin-libidosunu-yukseltiyor

sutlu_cikolata_kadınların-libidosuSütlü çikolata kalp krizi riskini azaltıyor

İngiliz bilim adamları, günde iki kalıp sütlü çikolata tüketmenin kalp krizi riskini yüzde 25 oranında azalttığını ve kadınların libidosunu yükselttiğini belirtti.

Bilim adamları düzenli bir şekilde çikolata yemenin kalbe iyi geleceğini söyledi. Yapılan araştırma, düzenli bir şekilde çikolata yiyen insanlarda kalp krizi riskinin daha düşük olduğunu gösterdi. Kalp krizi riski taşıyan insanlara yapılan tatlı ya da yağlı yiyeceklerden uzak durulması gerektiği yönündeki uyarıları da göz önünde bulunduran araştırmacılar kalp ve damar hastalıkları olan insanların çikolatadan uzak durmalarını gerektirecek hiçbir tehlikenin bulunmadığını söyledi.

kadınların libidosunu yükseltme

Araştırma tam 12 yıl sürdü

9 bin 200 erkek ve 11 bin 700 kadın üzerinde 12 yıl boyunca yapılan araştırma sonucuna göre her gün düzenli bir şekilde 100 gram çikolata tüketenlerin hiç tüketmeyenlere oranla yüzde 11 daha az kalp krizi veya diğer kalp damar hastalıklarına yakalandığı saptandı. Çikolata tüketmenin aynı zamanda kalp rahatsızlığı yüzünden meydana gelen ölüm riskini de yüzde 25 oranında azalttığı kaydedildi.

çikolatanın kadındaki etkileri

Fit Madam Konu İçi Alt

Facebook Fit Madam Sayfası

1 Comment on Günde 2 Kalıp Çikolatanın Bayanlardaki Etkisi

  1. saglikgercekler // 23 Eylül 2015 at 12:06 // Cevapla

    Ayrıca konu hakkında yazarın nasıl araştırma yaptığı
    veya kısa görüşleri de metin olarak yer alabilir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*