Evde Antrenman Yaparak Yağ Yakılırmı

Yağ yakma, vücut yağlarını eritme, aerobik egzersizle kilo verme, sporla zayıflama, sporla forma girme, kas yaparak yağ eritme, ağırlık antrenmanıyla yağ yakma Yağ yakma, vücut yağlarını eritme, aerobik egzersizle kilo verme, sporla zayıflama, sporla forma girme, kas yaparak yağ eritme, ağırlık antrenmanıyla yağ yakma

Evde Antrenman Yaparak Yağ Yakılırmı: Kısa ve öz olarak Evet

Evde antrenman yaparken kalp atım sayısının yağ yakmayı nasıl düzenlediğinin önemini bu yazımızda anlatacağız.

Evde egzersiz ve spor yaparken nabız ölçmek hem sağlığımızı tehlikeye atmamak hem de yapmakta olduğumuz spordan ne düzeyde yararlandığımızı anlamak açısından önem taşımaktadır

Yağ yakıcı bir antrenman için antrenman boyunca kalp atım sayısı maximal atım sayısının %50-80 aralığında olmalıdır. Maximal kalp atım sayısını “220 – Yaş” formülüyle bulabiliriz. Yani 30 yaşındaysanız maximal kalp atım sayınız 190 olacaktır.

Eğer formda bir sporcuysanız bu değer 15 eksiği yani 175 olacaktır. İşte yağ yakmak için 30 yaşındaki bir bireyde kalp atım sayısının bulunması gereken aralık 85 -162 arasında değişmektedir.

Süre ise bilimsel olarak en az 12 dakika olarak belirlenmiştir. Tabi ki nabzınızı yükseltmek için harcadığınız ısınma süresi hariç en az 12 dakika.

Süre arttığı oranda yağ yakarsınız. Bu antrenman temposunu yakalamak için burpee, lunge, squat gibi bacak kaslarına yönelik yapacağınız hareketler işe yarayacaktır.

Fit Madam Konu İçi Alt

Facebook Fit Madam Sayfası

Leave a comment

Your email address will not be published.


*