Göbek Eriten İçecekler

Göbek Eriten İçecekler

Limonata, sadece tadının güzelliği değil, sağlığımıza katkısıyla da cezbedici bir hal alıyor. Bir bardak limonata 68 gram kadar şeker ve 250 kalori içeriyor.

Yüksek kalorili ve bol şekerli içeceklerden ise limonata gibi daha sağlıklı içecekleri tercih ederek diyetinize katkıda bulunabilir. Göbek bölgenizdeki fazlalıklardan bu şekilde kurtulmanız mümkün. Elbette tek şart, bu sağlıklı içeceklerin yanı sıra yeme alışkanlığınızda da değişikliğe gidip sağlıklı bir diyet uygulamak.

İşte kilo vermenize yardım edecek 5 sağlıklı içecek…

 

 

Göbek Eriten İçecekler1Tatlandırılmış su

Kilo vermeye çalışırken vücudunuzu susuz bırakmamak önemli. Bol miktarda su içmek, vücudun su dengesini sağlamaya, ödem oluşumunu durdurmaya (ödem göbek şişkinliğine yol açar), tokluk hissini artırmaya ve böylece daha az yeme ihtiyacına yol açar. Su içmeyi kolaylaştırmak için içine nane, salatalık, limonGöbek Eriten İçecekler gibi meyvelerle tat katabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Göbek Eriten İçecekler2Nane çayı

Bu naneli içecek hem tazelenmenizde hem de karnınızı düzleştirmenizde etkilidir. Nane çayı köfte, et gibi yüksek yağ oranına sahip gıdaların çabuk sindirilmesine yardım ederek mide yağlanmasını ve şişkinliği önler.

 

 

 

Göbek Eriten İçecekler3Ananas suyu

Ananası blender’dan geçirip içecek haline getirerek onu bir göbek eriticiye dönüştürebilirsiniz. Bir yemek kaşığı keten yağı (tekli doymamış yağ) ilave ederek karnınızın düzleşmesini sağlayabilirsiniz. Ananas, protein sindiren bromelain enzimi içerdiğinden sindiriminize yardım eder ve şişkinliği önler.

 

 

Göbek Eriten İçecekler4Yeşil çay

Kanser ve kalp hastalığı riskini azaltmanın yanı sıra yeşil çay, araştırmalarda bel inceltmeye katkıda bulunabildiği tespit edilen kateşin ve antioksidanlar yönünden zengindir. Spordan önce içilen yeşil çay, içerdiği bu maddeler nedeniyle egzersiz esnasında yağ yakımınızı da artırır.

 

 

 

Göbek Eriten İçecekler5Siyah çikolatalı sütlü içecek

Çikolata mı?” dediğinizi duyar gibiyiz. Özellikle bitter çikolata zayıflamanıza katkı sağlar, çünkü iştahınızı ve aşırı yeme isteğinizi azaltır.

Fit Madam Konu İçi Alt

Facebook Fit Madam Sayfası

Leave a comment

Your email address will not be published.


*